Српска хемијска олимпијада 2024

Браво за Вука, још једна награда из хемије!

Српска хемијска олимпијада одржана је од 13. до 15. јуна 2024. године у Београду. Вук Живковић (IV3) освојио је 3. место и на најлепши начин заокружио своје успехе из хемије. За ове 4 године Вук је два пута био први на републичким такмичењима и два пута трећи на Српској хемијској олимпијади. Честитамо Вуку и његовој наставници хемије Виолети Галик.

Podeli:
Opširnije

Математички турнир “Архимедес” 2024

Браво за наше математичаре – нове три награде!

Екипно првенство средњих школа Републике Србије у математици, у организацији Математичког друштва “Архимедес”, одржано је 18. маја 2024. године у Београду (Хемијско-прехрамбена технолошка школа). Наша екипа наступила је у саставу: Нађа Живић (I4), Марко Миловић (II4), Софија Николић (III3) и Павле Кулић (IV4). Екипа је освојила трећу награду, док су у појединачној конкуренцији Марко Миловић и Павле Кулић освојили друге награде. Честитамо свима на овим сјајним резултатима, а посебно Марку, Павлу и њиховој наставници Наташи Станојевић.

Podeli:
Opširnije

Олимпијске спортске игре

Учешће екипе Гимназије Зајечар у категорији омладинаца у баскету 3×3 на 12. Олимпијским спортским играма ученика Србије, остаће забележено по изузетном залагању и борбености зајечарских гимназијалаца, где је, након две победе и једног пораза, недостајало само два поена (коша) за пласман у полуфинале, а остварени резултат је био довољан за 5. место.
Честитамо момцима на оствареном успеху који није нимало занемарљив, имајући у виду да је ово први пут да се нека екипа из Зајечара у категорији омладинаца пласирала на Олимпијске спортске игре ученика Србије у овом спорту (БАСКЕТ 3X3).

Браво за Анастасију!

У Регионалном центру за таленте у Чачку одржано је 26.05.2024. године Државно такмичење талентованих ученика средњих школа по научним дисциплинама. На такмичењу из историје учествовале су Анастасија Шоршокановић (II3) и Магдалена Радуцић (II1), на такмичењу у познавању енглеског језика учествовао је Огњен Симоновић (III4), док је на такмичењу из биологије представник школе била Тара Лазаревић (III3). Анастасија Шоршокановић освојила је 3. место, а остали наши представници остварили су запажене резултате. Честитамо свима, а посебно Анастасији и њеној наставници историје Сузани Томић.

Podeli:
Opširnije

Национална еколошка олимпијада 2024 – међународни ниво

Браво за Софију, још једна награда!

Национална еколошка олимпијада (међународни ниво такмичења) одржана је у Бору 26.05.2024. године. Наша представница Софија Маринковић (III3) поново је била сјајна и освојила 3. место! Честитамо Софији и њеној менторки, наставници биологије Еми Игњатовић. Детаљније информације можете видети на https://eko-olimpijada.com/