Студенти ФОН-а освојили прво место на светском такмичењу у Литванији

Чланови Case Study Club-а на Факултету организационих  наука: Михаило Ракићевић, Јована Првуловић, Ана Сламарски и Тијана Поњарац, освојили су прво место на Creative Shock-у, светском такмичењу у решавању друштвено-одговорних пословних студија случаја у Виљнусу, Литванија, у периоду од 23. до 26. новембра 2023.године. Такмичење је организовано од стране ISM University of Management and Economics. Студенти ФОН-а су победили 9 тимова у финалу, док је у прелиминарним рундама учествовало 63 тима из целог света. Посебно смо поносни на чињеницу што је чланица тима студената била и наша некадашња ученица Јована Првуловић. Честитамо!

Детаљније информације можете погледати на сајту ФОН-а.

Podeli:
Opširnije

Аутослалом Мироч 2023

Национални Шампионат Србије за јуниоре у дисциплини аутослалом, одржан је 22.10.2023. године на Мирочу. Организатор је био Аутомобилски спортски клуб  “Gaga Avala racing team” из Београда, а наш ученик Андрија Стаменковић (IV4) освојио је 3. место. Честитамо!

Podeli:
Opširnije

ДЕВЕТНАЕСТО МИТРОВДАНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ, ВИДИН 2023.

У суботу 21.10.2023. године одржано је у Видину (Бугарска) 19. међународно такмичење из математике на којем су учествовали млади математичари из Румуније (7 градова – Слатина, Крајова, Баилешти, Новачи, Таргу Карбунешти, Алимпешти, Поткоава), Бугарске (4 града – Видин, Софија, Белоградчик, Дунавци) и Србије (Ивањица и Зајечар). Поред ученика наше школе, на такмичењу су учествовали и ученици из ОШ “Десанка Максимовић” из Зајечара који су остварили веома запажене резултате. Нашу школу представљали су Нађа Живић (I4), Павле Кулић (IV4), Анђела Милосављевић (IV4), Немања Симовић (II3) и Марко Миловић (II4). Домаћини су посебно рангирали ученике из Румуније и Србије. У укупном пласману (укључујући и ученике из Бугарске), Марко Миловић освојио је 1. место, Павле је освојио 5. место, док су Нађа, Немања и Анђела били шести у својим категоријама. Честитамо свим ученицима!

Podeli:
Opširnije

Крос РТС-а 2023

У Зајечару је 30.09.2023. године одржан традиционални Крос РТС-а. Наши представници остварили су следеће резултате:

У конкуренцији омладинаца 3. и 4. разред, Матеја Џунић III/4 – 2. место; Богдан Ивковић  III/1 – 3. место;

У конкуренцији омладинаца 2. разред, Ђорђе Крстић II/4 – 1. место; Димитрије Миљковић II/4 – 3. место; Лука Николић II/2 – 5. место; Никола Милошевић II/3 – 6. место; Огњен Бешинић II/2 – 7. место; Андрија Стојановић II/2 – 9. место;

У конкуренцији омладинаца 1. разред, Сава Костандиновић I/3 – 3. место; Лука Линднер I/3 – 4. место;

Честитамо!

Podeli:
Opširnije

Кенгур без граница 2023 – финално такмичење

Браво за Жељка!

Математичко финално такмичење “Кенгур без граница” одржано је у Крагујевцу 11.06.2023. године. Наш представник Жељко Чукић (IV4) био је поново сјајан и освојио 2. награду. Честитамо Жељку и његовој наставници Данијели Митов.