Окружно такмичење у баскету 3×3

Ученици Гимназије Зајечар освојили су 1. место на окружном такмичењу у баскету 3×3, у категорији омладинаца и пласирали се на међуокружно такмичење. Екипа је наступила у следећем саставу: Петровић Бошко (II2), Дошеновић Владимир (I3), Ђорђевић Петар (I2), Костић Лазар (II2).

Честитамо!

Podeli:
Opširnije

Пословни изазов

На овогодишњем такмичењу Пословни изазов, које организује Достигнућа младих у Србији, наша школа имала је петоро такмичара: Јовану Првуловић II3, Филипа Јовановића III2, Тамару Миловановић III2, Андреја Линднера II3 и Анђелу Ђорђевић II1. Екипа у којој је учествовала Јована Првуловић освојила је прво место, док је екипа Филипа Јовановића освојила треће место. Oвогодишњи изазов пред ученицима био је да осмисле игру која би развијала моторичке и когнитивне способности код најмлађих. Јована и Филип су обезбедили пласман на финално такмичење које ће се одржати у Београду. Честитамо!

Podeli:
Opširnije

Шеснаесто Митровданско такмичење из математике, Видин 2019.

У суботу 19.10.2019. године одржано је у Видину (Бугарска) 16. међународно такмичење из математике на којем су учествовали млади математичари из Румуније (3 града – Слатина, Крајова, Корабија), Бугарске (6 градова – Видин, Монтана, Белоградчик, Дунавци, Кула, Софија) и Србије (Ниш, Ивањица и Зајечар). Поред ученика наше школе, на такмичењу су учествовали и ученици из ОШ “Десанка Максимовић” из Зајечара који су остварили веома запажене резултате. Нашу школу представљали су Милош Васиљевић и Страхиња Соколовић (I4), Матеја Станковић и Зоран Лунгановић (II4), Михајло Митровић (III3), Бранко Грбић и Петар Васиљевић (IV4). Домаћини су посебно рангирали ученике из Румуније и Србије. Награде су освојили Милош Васиљевић (1.место), Страхиња Соколовић (2. место), Зоран Лунгановић (3. место), Петар Васиљевић (1. место) и Бранко Грбић (2. место).  У укупном пласману (укључујући и ученике из Бугарске), Петар Васиљевић освојио је 1. место. Честитамо свим ученицима!