Еразмус дан у Гимназији Зајечар

У петак 14.10.2022. године Гимназија Зајечар отворила је своја врата наставницима из целе источне Србије који су желели да са колегама поделе своја искуства током рада на Еразмус пројектима.

Школа домаћин представила је два своја пројекта ,”From game to STEM” и “Ecological footprint”. Поред зајечарске Гимназије своје пројекте представиле су и школе ОШ “Вук Караџић” Кладово (У свету критичког мишљења и медијске писмености), ОШ “Десанка Максимовић” Зајечар (Diversity makes us better), ОШ “3.октобар” Бор (“Keep calm and talk”), Медицинска школа Зајечар (Геријатрија), Техничка школа Књажевац (Унапређење практичне наставе у дуалном образовању – боље компетенције за запошљавање и The Da Vinci Code), Техничка школа Зајечар, ОШ “Ђура Јакшић” Зајечар, Техничка школа Неготин, Машинско – електротехничка школа Бор, Економско – трговинска школа Бор, ОШ “Љуба Нешић” Зајечар и Средња школа “Никола Тесла” Бољевац.

Поред школа из Тимочке крајине представиле су се и школе гости из Словеније, Мађарске и Турске. Цео скуп организовала је Гимназија Зајечар уз подршку Еразмус амбасадора, Младена Шљивовића.