ЗАШТИТА ЖЕНА И ДЕЦЕ ОД НАСИЉА У ПОРОДИЧНОМ КОНТЕКСТУ – УЛОГА ОБРАЗОВНО-ВАСПИТНИХ УСТАНОВА

Аутономни женски центар (АЖЦ) из Београда има задовољство да вас обавести да у сарадњи са организацијом „Дечији центар Зајечар” реализује пројекат превенције „Нулта толеранција на родно засновано насиље“. Пројекат се реализује уз препоруку Групе за заштиту од насиља и дискриминације Министарства просвете, науке и технолошког развоја, а уз финансијску подршку Фонда Уједињених нација за сузбијање насиља према женама (УНТФ). Циљ пројекта је да допринесемо повећању безбедности младих девојака у средњим школама и на факултетима од сексуалног и родно заснованог насиља кроз подизање нивоа знања и информисаности младих, њихово оснаживање да преиспитују своје ставове и вредности и буду носиоци позитивних промена у друштву. Такође нам је циљ да унапредимо институционални одговор у превенцији и заштити од насиља у средњим школама и на факултетима, као и подизање свести јавности на ову тему.