Гимназијалци направили филм током мобилности у Немачкој

У оквиру пројекта Ecological footprint: think, choose, reduce, који је финансиран у оквиру Ерасмус позива, ученици Гимназије Зајечар боравили су пет дана у Нојсу (Neuss, Немачка).

У Немачкој су им се придружили, поред домаћина, и вршњаци из Данске.

У оквиру пројекта радило се на плану смањења еколошког отиска, тј. простора који човек заузима у природи да би живео својим стилом живота.

Ученици школа из Немачке и Данске су већ боравили у Зајечару током маја месеца, а сарадња ће се наставити и на пролеће када ће наши ученици отпутовати у Данску.

Током боравка у Немачкој наши ученици имали су прилике да сазнају колико воде је потребно за прављење једног јединог пара фармерица, као и колико се угљен-диоксида емитује у овом процесу. Своје искуство су решили да представе у кратком анимираном филму.

Погледајте филм