Rezultati sa prijemnih ispita generacije 2015/2016.

• Anketirano je 109 učenika. Od tog broja, njih 50 ( 46% ) upisalo je fakultet na teret budžeta RS, samofinansirajućih ima 42 ( 39% ) a preostali učenici, njih 17 ( 15% ), nisu upisali nijedan fakultet ili će pokušati u drugom upisnom roku.
  •
  • Najviše maturanata upisalo je Pravni fakultet (BG 10 i Niš 1), zatim Matematički (BG 7) i Filozofski (BG 5 i Niš 2), Fakultet bezbednosti u Beogradu i Elektronski u Nišu (6), Medicinski (BG 5 i Niš 1), Građevinski (BG 3 i Niš 2), Tehnički fakultet u Boru (5) i FPN  (5). Tri studenta biće na Farmaceutskom (BG 2 i Niš 1), Polјoprivrednom, Megatrendu, Višoj medicinskoj  i Filološkom u Beogradu. Po 2 učenika upisalo je sledeće fakultete: Tehnološki u Beogradu, Fakultet zaštite na radu u Nišu i Biloški u Beogradu. Po jednog studenta iz naše škole imaće sledeći fakulteti i više škole: FDU, Singidunum,  Geografski, Defektološki, Fakultet za hotelijerstvo i turizam, Ekonomski, FTN u Novom Sadu, Veterinarski, ETF, Kriminalističko policijska akademija, Hemijski fakultet i Viša tehnička u Zemunu. Jedan učenik odlazi na studije u Rumuniju.