Petnaesto Mitrovdansko takmičenje iz matematike, Vidin 2018.

U subotu 20.10.2018. održano je u Vidinu (Bugarska) 15. međunarodno takmičenje iz matematike na kojem su učestvovali mladi matematičari iz Rumunije (6 gradova – Slatina, Krajova, Korabija, Karakal, Kalafat, Balš), Bugarske (5 gradova – Vidin, Montana, Belogradčik, Dunavci, Gramada) i Srbije (Niš, Ivanjica i Zaječar). Pored učenika naše škole, na takmičenju su učestvovali i učenici iz OŠ “Desanka Maksimović” iz Zaječara koji su ostvarili veoma zapažene rezultate. Našu školu predstavljali su Mateja Stanković i Teodora Lazarević (I4), Mihajlo Mitrović i Marija Janković (II3), Branko Grbić, Anđela Bešir i Petar Vasiljević (III4),  Katarina Živić (IV3). Domaćini su posebno rangirali učenike iz Rumunije i Srbije. Nagrade su osvojili Mihajlo Mitrović (1.mesto), Mateja Stanković i Teodora Lazarević (dele 2. mesto). Čestitamo svim učenicima!

Kompletne rezultate možete pogledati na