FOSTERING A BETTER UNDERSTANDING OF THE USA

Гимназија Зајечар је једна од десет школа из Србије која је у учествовала у пројекту FOSTERING A BETTER UNDERSTANDING OF THE USA. У питању је онлајн програм који се фокусира на друштво, културу и вредности САД-а уз коришћење енглеског језика уз подршку амбасаде САД-а у Београду. Тим једне школе чинила су 4 ученика, по један из сваког разреда, а нашу школу су представљали Павле Василијевић I4, Вук Јевтић II4, Петра Ставров III3, Катарина Димитријевић IV1 и Слободанка Станковић Петровић као ментор. Пројекат се састојао од осам модула о историји, култури, образовању, политици, симболима, храни, празницима и спорту који су реализовани два пута недељно од 1.11.2021. до 1.12.2021, а 7.12. 2021. је организован квиз, а ученици су добили сертификате о учешћу. Током ових часова који су осмишљени као низ занимљивих и интерактивних активности са циљем да подстакну ученике да дискутују о одређеној теми, постављају питања и размењују искуства са модераторима и вршњацима на енглеском језику, ученици су добили прилику да унапреде своје језичке вештине, прошире знање о Сједињеним Америчким Државама, унапреде дигиталне компетенције коришћењем иновативних онлајн апликација и алата, унапреде вештине рада у тиму и стекну искуство и идеје за будуће пројекте.