Archive for January, 2024

Конкурс за избор најбоље методичке припреме 2023/2024

Центар за професионално усавршавање Филозофског факултета Универзитета у Нишу и ове школске године је расписао конкурс за најбољу методичку припрему из области филолошких и друштвено-хуманистичких наука. Комисија за процену квалитета припрема из области друштвено-хуманистичких наука доделила је награду за освојено 3. место наставници историје Сузани Томић, која је урадила припрему на тему Балкански ратови. Честитамо!

Детаљније информације можете погледати на следећем ЛИНКУ.
 
Podeli:
Opširnije

Свети Сава 2024

У суботу 27.1.2024. године обележили смо Дан духовности, школску славу Светог Саву. Традиционално, награђени су ученици и наставници за постигнуте изузетне резултате у наставним и ваннаставним активностима у претходној календарској години.  Такође, додељене су и награде из Фонда мајора Цоловића ученицима Вуку Живковићу (IV3) и Павлу Кулићу (IV4) за изузетне резултате у досадашњем школовању. 

Награђени су следећи ученици и наставници:

Редни број Име и презиме/ментор Такмичење Награда/место
1. Павле Кулић IV-4, ментор Наташа Станојевић Државно такмичење из математике 3.
2. Павле Кулић IV-4, ментор Весна Миловић Републички ниво такмичења из информатичког и рачунарског начина размишљања ”Дабар” 3.  
3. Тара Лазаревић III-3, ментор Сузана Томић Државно такмичење талентованих ученика средњих школа из историје 1.
4. Тара Лазаревић III-3 Светска олимпијада одрживог развоја и заштите животне средине 1.
5. Тара Лазаревић III-3 Републичка смотра истраживачких радова из заштите животне средине 3.
6. Тара Лазаревић III-3, ментор Ема Игњатовић Национална еколошка олимпијада 3.  
7. Марко Миловић II-4, ментор Младен Шљивовић Државно такмичење из физике 1.
8. Марко Миловић II-4, ментор Наташа Станојевић Државно такмичење из математике 1.
9. Марко Миловић II-4, ментор Наташа Станојевић Међународно такмичење из математике у Видину 1.
10. Магдалена Радуцић II-1, ментор Биљана Савић Симоновић Републичко такмичење из српског језика и језичке културе 2.
11. Магдалена Радуцић II-1, ментор Драгица Вељковић Међународно такмичење у познавању латинског језика ELEX Vestibulum 2.
12. Немања Симовић II-3, ментор Драгана Секулић Пилиповић Државно такмичење из математике 2.
13. Немања Симовић II-3, ментор Мирјана Станојевић Државно такмичење из физике 3.
14. Миа Милосављевић IV-3, ментор Младен Шљивовић Национално такмичење ученичких компанија 1.
15. Анђела Милосављевић IV-4, ментор Младен Шљивовић Национално такмичење ученичких компанија 1.
16. Марија Стојановић IV-4, ментор Младен Шљивовић Национално такмичење ученичких компанија 1.
17. Јован Бузаџин IV-3, ментор Младен Шљивовић Национално такмичење ученичких компанија 1.
18. Павле Василијевић III-4, ментор Младен Шљивовић Национално такмичење ученичких компанија 1.
19. Лука Милошевић IV-4, ментор Весна Миловић Републички ниво такмичења из информатичког и рачунарског начина размишљања ”Дабар” 1.
20. Љиљана Божиновић II-1, ментор Драгица Вељковић Међународно такмичење у познавању латинског језика ELEX Vestibulum 1.
21. Огњен Симоновић III-4, ментор Слободанка Станковић Државно такмичење талентованих ученика средњих школа из енглеског језика 1.
22. Лука Цветковић III-2, ментор Марина Јовановић HIPPO, енглески језик, државно 2.
23. Петар Савићевић IV-3, ментори Мирјана Станојевић и Младен Шљивовић Државно такмичење из физике 2.
24. Анастасија Шоршокановић II-3, ментор Сузана Томић Државно такмичење талентованих ученика средњих школа из историје 2.
25. Марија Димитријевић II-3, ментор Сузана Томић Републичка смотра истраживачких радова из историје 2.
26. Анђела Михаиловић II-1, ментор Драгица Вељковић Међународно такмичење у познавању латинског језика ELEX Vestibulum 3.
27. Даница Марковић III-3, ментор Биљана Савић Симоновић Републичко такмичење из српског језика и језичке културе 3.
28. Стефан Нинић II-3, ментор Сузана Томић Републичка смотра истраживачких радова из историје 3.
29. Ђорђе Крстић II-4, ментор Ана Вукић Крос РТС-а 1.
30. Матеја Џунић III-4, ментор Ана Вукић Крос РТС-а 2.
31. Димитрије Миљковић II-4, ментор Ана Вукић Крос РТС-а 3.
32. Сава Костандиновић I-3, ментор Ана Вукић Крос РТС-а 3.
33. Богдан Ивковић III-1, ментор Милан Димитријевић Крос РТС-а 3.
34. Андрија Стаменковић IV-4 Национални шампионат Србије у аутослалому 3.
35. Виолета Симић Часопис „Поглед“ и похвала за припрему „Писма Андреасу Саму“ 3.
36. Младен Шљивовић и Данијела Митов Пројекат „Школе као отворене лабораторије“ 1. Један од два најуспешнија међународна пројекта
   
Podeli:
Opširnije

Новогодишњи пријем за младе таленте

Свечани пријем за младе таленте, ученике средњих школа, који су на међународним такмичењима освајали једно од прва три места, одржан je у четвртак, 28. децембра 2023. године, у Свечаној сали Српске академије наука и уметности. Нашу ученицу Тару Лазаревић (III3), за добитницу награде САНУ, квалификовало је освојено 1. место на Светској олимпијади одрживог развоја и заштите животне средине (The World Olympiad of Sustainable Development and Environmental Protection). Честитамо!

https://www.sanu.ac.rs/novogodisnji-prijem-za-mlade-talente-2023/
Podeli:
Opširnije