Резултати са пријемних испита генерације 2019/2020.

Анкетирано је 78 ученика. Од тог броја, њих 47 (60% ) уписало је факултет на терет буџета РС, самофинансирајућих има 21 (27% ) а преостали ученици, њих 10 (13% ), нису уписали ниједан факултет или ће покушати у другом уписном року.

Највише матураната уписало је Филозофски факултет у Нишу – петоро наших ученика. Факултет политичких наука у Београду, Математички у Београду (математика и информатика), Метрополитен, Фармацеутски факултет у Београду, Факултет техничких наука у Новом Саду, ФОН  уписало је четворо наших ученика. По 3 студента имаће Електронски факултет у Нишу (информатика), Филолошки факултет у Београду, Економски у Нишу, Грађевинско архитектонски у Нишу и Филозофски факултет у Београду. Правни факултет у Нишу, Сингидунум (софтверско инжењерство), Правни у Београду и Електротехнички у Београду добиће по два нова студента из наше школе. По једног студента из наше школе имаће следећи факултети и више школе: Ветеринарски у Београду, Физички факултет у Београду, Медицински у Нишу (стоматологија), Филозофски факултет у Новом Саду, Грађевински факултет у Београду, Учитељски у Београду, ПМФ у Нишу, Медицински у Крагујевцу (стоматологија), Факултет за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи, Факултет за безбедност у Београду, Факултет за правне и пословне студије у Новом Саду, Саобраћајни у Београду, ВМА у Београду, Висока школа за физиотерапеуте у Ћуприји. Двоје наших ученика наставиће школовање у Словенији (академија уметности у Новој Горици) и Аустрији (Универзитет музике и извођачких уметности у Грацу).