Првих 20 година Ученичког парламента

У нашој школи је 2.6.2022. године приређена изложба поводом 20 година од оснивања Ученичког парламента, као и промоција пројекта “ДемокраТИиЈА”. На изложби су приказане фотографије свих председника парламента до сада, а приказани су и филмови у вези пројекта, као и фотографије са разних активности парламента у претходних 20 година. На свечаности говорили су садашњи председник парламента Димитрије Станковић, досадашње координаторке у раду парламента Слађана Стојановић и Драгана Рашић, као и директор Срђан Станојевић. Истог дана, одржани су избори за председника парламента, који ће ступити на дужност у новој школској години. Кандидаткиње и кандидат на изборима били су Јована Маринковић (III3), Петра Стојиљковић (III3) и Алекса Митов (III2). Највише гласова добио је Алекса Митов. Честитамо нашем парламенту овај значајан јубилеј, као и будућем председнику.

Више информација можете видети на порталу Тимочка.