Ново признање за Гимназију

Гимназија Зајечар изабрана је у септембру 2019. године (једна од 20 школа у Европи) за школу амбасадора у новом европском пројекту. Пројекат STEM school label укључује школе из Португала, Литваније, Француске, Турске, Шпаније, Малте, Италије, Шведске, Швајцарске, Белгије, Грчке, Румуније, Северне Македоније и Србије. Идеја је да ове школе кроз активности на пољу СТЕМ-а (наука, технологија, инжењерство и математика) развију сет вештина и метода за рад са ученицима склоним природно-математичким наукама.

У уторак 4.2.2020. године добили смо обавештење да смо надоградили своју СТЕМ ознаку у STEM School Label PROFICIENT!

Са преко 1330 школа које су се придружиле СТЕМ школској ознаци, ми смо друга школа у Европи која је стекла ознаку стручњака.

Захваљујући напорима у протеклих неколико месеци на побољшању наше СТЕМ стратегије на нивоу школе и дељењу активности путем платформе, наше школске активности покриле су све критеријуме СТЕМ школе (укупно 21) са приложеним доказима о школској пракси и студијама случајева.