Завршетак пројекта Girls can do IT

У среду 20.4.2022. године у нашој школи додељени су сертификати и захвалнице учесницама курса из програмирања у оквиру пројекта Girls can do IT. Водитељке курса биле су наше ученице из одељења ученика са посебним способностима за рачунарство и информатику – Марија Станојевић и Ања Петровић (I4), Марија Стојановић и Анђела Милосављевић (II4), као и Софија Николић (I3) из природно-математичког одељења.

Наше ученице су нам пренеле да је овај курс похађало 15 ученица осмог разреда из различитих основних школа. Током три сусрета, заједно су училе, причале, смејале се и забављале. Част им је што су их упознале и мало им приближиле наш информатички смер. Надају се да ће их видети следеће године у нашој школи да наставе дружење.